צ'אקרות בנשימה ובקול

סדנת מבוא לפרנאיאמה וצ'אנטים על פי המרכזים האנרגטיים

מוצ"ש 18.1 17:30-20:00

צ'אקרות
Chakras Party by Ayelet Raziel

מה הן הצ'אקרות? המשמעות של המילה בסנקסקריט היא "גלגל", וורטקס ספירלי אינסופי. הצ'אקרות ממוקמות לאורך הציר המרכזי של השדרה, ועל פי המסורת יש שבע מהן, אך למעשה יש אינסוף מהן, כפי שאינסוף נקודות מרכיבות קו. אמנם הצ'אקרות ממוקמות לאורך המרכז החומרי של הגוף, השדרה, אך הן לא חומריות בעצמן. כל צ'אקרה היא למעשה מרכז של ויברציות, תדרים.

אנחנו חיים כיום בעולם שבו רוב האנשים מתהלכים עם צ'אקרות חסומות. במילים אחרות זה אומר שאנחנו חיות בעולם של מודעות פחותה לכוחות האדירים הקיימים בתוכנו. הרבה מאיתנו מתהלכים בעולם החומר מבלי להבין את השפעת התדרים הפנימיים והחיצוניים עלינו. הרבה מאיתנו מורעלות בויברציות נמוכות שמשכפלות את עצמן כי הפכו להרגל, דפוס. הרבה מאיתנו חיים את אשליית הנפרדות. העבודה לשחרור הצ'אקרות מחברת בין כל הרבדים של הוויתינו: הפיזי, הרגשי, המיני, המנטלי, הרוחני, היצירתי, השמימי, הארצי, המוזיקלי, הויזואלי, האסטרלי וכו'. הצ'אקרות הן המרכזים המאפשרים את זרימת אנרגיית החיים דרכנו כצינור, ככל שנאפשר זאת בהתמסרות שלנו.

אנרגיית החיים, אותה זרימה, חיות, מכונה ביוגה הטנטרית קונלידיני וביוגה הקלאסית פראנה. פראנא-יאמה משמעה שליטה באנרגיית החיים והיא מכוונת לתרגילים של ארגון האוויר בגוף בצורות שונות.

שירת צ'אנטים היא תרגול יוגי עתיק בו הפראנה מקבלת צורה של צלילים. היוגים החכמים מצאו את התדרים המדויקים שמפעילים כל צ'אקרה.

מה נעשה בסדנה?

נלמד כמה תרגילי פראנאיאמה ממסורת ההאטה-יוגה שנועדו לפתוח את נתיבי הזרימה ולנקות אותם. נעיר את הצינור השמאלי המרכזי של הגוף (הנאדי אידה), את הצינור הימני המרכזי של הגוף (הנאדי פינגלה) ואת הצינור המרכזי לאורך השדרה שעליו ממוקמות הצ'אקרות (סושומנה). נלמד את התרגיל הבסיסי שמלווה את כל הפרנאיאמות – הפסקת נשימה (קומבהקהה ריקה וקומבהקהה מלאה).

נתן הסבר קצר על כל צ'אקרה ועל מה היא מייצגת במישורים השונים. נזהה את מיקום הצ'אקרה המדויק בגופנו מתוך חקירה אישית, נתחבר לכל צ'אקרה באמצעות תרגילי פראנאיאמה המפעילים אותה ובאמצעות הצ'אנטים הווקלים שמכוונים להנעתה, נקשיב לתכנים שעולים מכל מרכז אנרגטי (פיזים, מנטליים, רגשיים, אנרגטיים) ונשהה עימם. חשוב לציין שמתוך התרגול יכולות לעלות חוויות נפלאות של עוררות וחיות, אך עשויים להגיע גם תכנים מאתגרים שמזמינים אותנו למפגש ונוכחות עימם.

צ'אקרות בנשימה ובקול
צילום: עמית אופק

הסדנה תתקיים במרחב "מהות" שבמושב אורות, סמוך לקריית מלאכי.

השתתפות 80 ש"ח.

להרשמה אפשר להשאיר פרטים ונחזור אליך

או להתקשר ליריב חסון 0504823384

להרשמה, שאלות ומידע נוסף, השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

סגירת תפריט