צ'אקרות

צ'אקרות
Chakras Party by Ayelet Raziel

אני מתרגלת יוגה כבר אחת עשרה שנים ומלמדת חמש שנים מתוכן, אבל רק בשנה האחרונה התחלתי להתוודע לתרגולים הקשורים בצ'אקרות. עד אז בכל פעם ששמעתי את המילה הזו עברה בי חלחלה קלה, מעין תגובת אוטומט של דחייה מכל מילה הנגועה בניו-אייג'יזם. ההתנגדויות מתחילות להתמוסס בתוך מאיץ החלקיקים המטורף הזה שנקרא היקום ויחד עם ההתרחבות שלו, הלב והתודעה גדלים גם הם והסקרנות מובילה אותי אל עוד ועוד עולמות עמוקים בחקר הזה שאפשר לכנות אותו יוגה, תרגול רוחני או החיים עצמם. כחלק מהתהליך הזה נפתחת לי צ'אקרת הצ'אקרות ולקחתי על עצמי ללמוד כל מה שאני יכולה על העניין המסתורי הזה בידע תאורתי ובעיקר בתרגול מעשי.

מה זה בכלל צ'אקרות? לא קל לענות, ויש השטחה פופוליסטית רצינית בכל הנושא, אז בואו ננסה לעשות קצת סדר. המשמעות של המילה בסנקסקריט היא "גלגל", אבל אני חווה את זה יותר כמו וורטקס ספירלי אינסופי. הצ'אקרות ממוקמות לאורך הציר המרכזי של השדרה, ובגרסה הרווחת יש שבע מהן. אבל למעשה יש אינסוף מהן. זה קצת כמו לשאול כמה נקודות יש על קו. אינסוף. יש גם גרסאות שמדברות על עשר וכאלה שמדברות על 12 וכו'. אבל נשאר כרגע עם הגירסה של שבע. אמנם הצ'אקרות ממוקמות לאורך המרכז החומרי של הגוף (השדרה) אך הן לא חומריות בעצמן. לא נתפוס אותן בצילום רנטגן וגם לא בסי.טי. כל צ'אקרה היא למעשה מרכז של ויברציות. אפשר לדמיין את הצ'אקרה כמו שמש שמקרינה החוצה את האור שלה בגלים. נסכים שבשמש עצמה יש המון אנרגיה, עד כדי כך שנסתנוור מאנרגיית האור המוקרנת ממנה אם נתבונן בה ישירות. אם לא נתבונן בה ישירות, נראה את העולם באור המוקרן ממנה. כלומר הגלים העדינים יותר מהדהדים ממנה החוצה על העולם  (וגם יוצרים את העולם כולו כי בלי שמש אין חיים). באופן דומה, כל צ'אקרה היא מרכז של אנרגיה דחוסה המקרינה את עצמה החוצה ומשפיעה על הגוף כולו וממש כמו השמש, בלי האנרגיה הזו, אין חיים.

אנחנו חיים כיום בעולם שבו רוב האנשים מתהלכים עם צ'אקרות חסומות. במילים אחרות זה אומר שאנחנו חיות בעולם של מודעות פחותה לכוחות האדירים הקיימים בתוכנו. הרבה מאיתנו מתהלכים בעולם החומר מבלי להבין את השפעת התדרים הפנימיים והחיצוניים עלינו. הרבה מאיתנו מורעלות בויברציות נמוכות שמשכפלות את עצמן כי הפכו להרגל. הרבה מאיתנו חיים את אשליית הנפרדות. העבודה לשחרור הצ'אקרות היא עבודה של שלמות וחיבור בין כל הרבדים: הפיזי, הרגשי, המיני, המנטלי, הרוחני, היצירתי, השמימי, הארצי, המוזיקלי, הויזואלי, האסטרלי… הצ'אקרות הן בעצם המרכזים המאפשרים את זרימת אנרגיית החיים (שמכונה גם קונדליני במסורת הטנטרית ופראנה בהאטה יוגה).

לפי המסורת הטנטרית, לכל צ'אקרה יש יאנטרה – כלומר ציורים וסמלים שמאפיינים אותה, מנטרה – צלילים או צליל שמהדהדים אותה, צבע שמייצג אותה, מספר מסוים של עלי לוטוס המקיפים אותה באופן סימבולי, חוש המתקשר אליה, איברים בגוף שמחוברים אליה, חיה שהיא הטוטם שלה, אלים הודיים שהאנרגיה שלהם קשורה אליה, מצבים מנטליים, פסיכולוגיים ורוחניים שנובעים ממנה, זכרונות השמורים בה וכו'. כשמתחילים לעבוד על הערת הצ'אקרות ועל התעוררות רוחנית בכלל, כדאי לקחת בחשבון שאנחנו נכנסות לתהליך שדורש התמודדות עם תכנים לא בהכרח נעימים. זה כמו לנקות את הבית – צריך לאכול קצת אבק עד שהרצפה מבריקה. בפרקים הבאים אקדיש פוסט נפרד לכל צ'אקרה, עם כל המידע שיש לי עליה – רוב רובו של המידע הזה נובע מהתרגול האישי שלי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

אהבתם? המשיכו לקרוא:

יוגה כריפוי

יוגה כריפוי

הקיץ הגיע. תחושה של "זרעי קיץ באים בנחיריים" כמו שכתב מאיר אריאל, ויחד איתו כל מיני סיכומים ומסיבות סיום, יציאה לחופשים גדולים וחופשות קטנות. בעוד

להמשך קריאה »

בואו נשמור על קשר. השאירו פרטים ותקבלו עדכונים על פוסטים וסדנאות חדשות

סגירת תפריט