יוגה תרפיה

בעיניי כל יוגה היא תרפיה. לגוף יש את היכולת לרפא את עצמו, אלא שאנחנו נוטים להפריע לו בתהליך הזה. יוגה היא מרפאת משום שהיא מפגישה אותנו עם עצמנו על כל הרבדים שלנו, כולל הצדדים החשוכים, הפגועים והפוגעים, הילדותיים והכואבים. כאב הוא מצב שכולנו נחווה במוקדם או במאוחר. השאלה היא האם נסכים לפגוש אותו? הדרך לריפוי היא דרך ההסכמה לראות ולהרגיש את הדברים כפי שהם, בתוך עולם שמלא במסרים הפוכים: חונכנו והורגלנו להתנגד, לכסות ולהסתיר – בעיקר בפני עצמנו – כל תחושה, רגש או מצב גופני לא נעימים. כדי להרפא עלינו לקלף את השכבות הכבדות והחוסמות, לפגוש את מציאות הכאב ואת הסבל המנטלי הכרוך בה. השינוי לכיוון הריפוי עשוי להיות תהליך ארוך והוא תלוי במידת הנכונות וההתמדה שלנו.

יוגה תרפיה

היוגה מציעה לנו כמה כלים מאוד עוצמתיים:

מדיטציה בה נתרגל שהייה בחוויה הנוכחת והסכמה לפגוש את שלל תחושות הגוף שלנו בגישה של שלום וידידות. נתרגל הקשבה למסרים ולאותות של הגוף ונתאמן בהרפיה אל תוך הרגע הזה.

פרנאיאמה (תרגילי קול ונשימה יוגיים): העבודה עם הנשימה היא אחת המתנות הגדולות של היוגה. העלאת רמות הפראנה (אנרגיית החיים) בתאי הגוף מסייעת לו בתהליכי הריפוי הטבעיים שלו.

אסאנה ותנועה: בניית תרגול המותאם באופן אישי למטופל, תוך לקיחה בחשבון את המצב הפיזי ואת המוגבלויות התנועתיות הספציפיות. לפעמים כשכואב יש נטייה להתכווץ, להתקע, למנוע את התנועה. נעבוד יחד, באיטיות ובהקשבה כדי למצוא דרכים לזוז מבלי להזיק, נחפש את האזורים התנועתיים שיש בהם נועם, נבדוק יחד מה הן הדרכים המיטיבות להגמיש ולחזק. נפתח היכרות עמוקה יותר עם הגוף ונחתור להבנה שלו כמכלול רב-מערכתי שבו האיברים השונים מחוברים ומשפיעים הדדית זה על זה.

למי זה מתאים? לשיקום מפציעות פיזיות אקוטיות כגון שבר, נקע, בקע, פריצת דיסק, פציעות ספורט וכו'. כמו כן התרגול מיטיב ומתאים לפציעות וכאבים כרוניים שנגרמים מיציבה לקויה, ישיבה מרובה, שחיקה מתמשכת או מחלות סטרס וכאב כגון פיברומיאלגיה, דלקות פרקים חוזרות ועוד. המפגשים מתאימים גם להתמודדות עם מצבים נפשיים כגון חרדה, דיכאון ותסמונת פוסט-טראומתית, מתוך ראייה הוליסטית של הגוף והנשמה. המפגשים מתאימים לגברים ולנשים ולכל הגילאים, כולל גיל המעבר והגיל השלישי.

הוכשרתי בקורס יוגה שיקומית עם נגה ברקאי ואלפונס טרשל מטעם וינגייט. כמו כן למדתי מדיטציה בודהיסטית ומיינדפולנס אצל ד"ר גליה תנאי וכיום אני משתלמת בלימודי ACT – Acceptance and Commitment Therapy עם ד"ר יערה ניצן, שתיהן מורות דרך אהובות שהוסיפו ומוסיפות ללימודיי היוגה הקלאסיים את הנדבך המנטלי-נפשי, הן בעבודה הפנימית שלי והן בעבודה הטיפולית מול אחרות. את כליי הריפוי העוצמתיים ביותר העניקה לי המחלה האוטואימונית הכרונית שאני מתמודדת איתה מגיל ינקות (AD). החוויות הקשות האישיות שלי מילאו ועדיין ממלאות אותי בידע מיטיב שאני כמהה לחלוק עם כל מי שסובל וסובלת.  

המפגשים יתקיימו בסטודיו שלי במרכז תל-אביב בתיאום מראש.

יוגה תרפיה

המלצות מטופלים

לתיאום מפגש פרטני של יוגה-תרפיה או הגעה לשיעור קבוצתי,
אנא התקשרו למספר 050-583-6181

או השאירו פרטים ואחזור אליכם.ן בהקדם:

סגירת תפריט